Zoopedie na Facebooku

Rozdíl mezi samcem a samicí

 

Otázka, která asi přijde po tom, co se odhodláte koupit si potkánka je, jaký je rozdíl mezi samcem a samici? A jak se rozhodnout? Na první otázku lze odpovědět snadno, ale na druhou ne, rozodnutí je na Vás, proto Vám jen přiblížím rozdíl mezi samcem a samicí, aby se Vám lépe rozhodovalo.

mlade-potkana

Nedá se říct, zda je lepší mít samce nebo samici, obě pohlaví mají něco do sebe.

Zatímco samičky jsou akční torpéda, které když pustíme z klece, tak je skoro celý den nevidíte, protože neustále zkoumají prostor kolem sebe a neustále vymýšlejí, co by mohli vyvést, kde co prošmejdit a vymyslet si zábavu. Je radost se na ně dívat a smát se jejich vtipům, které vymyslí.

Samci jsou oproti samičkám klidnější, vetší mazli a lenoši. Raději se někde válejí, spí a nic nedělají, než aby někde šmějdili. Občas však něco prošmejdí, ale spíš je uvidíte ležet a spát. Nejradši se drbou, spí a jí. Potkaní samci jsou lepší pro venkovní vycházky, ale i tady záleží na nátuře potkana, chování může být rozlišné.

Jsou i samičky, které se chovají jako samečci, jen leží, spí a sem tam něco prozkoumají. A zase jsou někdy samečci podobní spíše samičkám, neposedí a všechno musí prozkoumat.

dumbo-potkan

Samičky jsou také čistotnější než samci. Samičky se většinou naučí chodit na jedno místo a tam vykonávat svoji potřebu, i když je třeba zrovna vypustíte do místnosti, pokud je samozřejmě nenecháte půl dne bez toho aby si mohli jít vykonat potřebu. Zatímco samci, nejen že vykonávají potřebu kdy se jim zachce, ale při vypuštění si budou značkovat teritorium také kde se jim zachce a nejlépe dvakrát po sobě. Ale tohle není pravidlo, může tomu být i naopak.

Také je rozdíl v konzumaci jídla u samců a samic. Zatímco samec funguje jako takzvaná popelnice (sežere na co přijde a není vybíravý). Samičky většinou bývají vybíravé v tom, co sní nebo do čeho kousnou.

I přes všechny výhody a nevýhody samců a samic je jen na vás jak se rozhodnete. Máte-li však zájem chovat jen jednoho jedince je asi lepší volit samce, protože samice většinou trpí samotou. Je vždy lepší volit dva potkánky do klece, i když si myslíte, že budete mít dostatek času na svého miláčka.